• وزیر ارتباطات هر که باشد کنارش می ایستیم و کار می کنیم

    کد: 23271
    تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۰۷
    منبع خبر: فناوران اطلاعات
    تعداد بازدید: 107
    رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به همراه مدیر اجرایی الکامپ، در نشستی خبری به جمع بندی این رویداد پرداختند.
     
     
     فناوران - ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نصر کشور در این نشست گفت: با وجود آنکه تنها بین دوره پیشین و این دوره نمایشگاه فاصله بود و در این بین تعطیلات نوروز، ماه مبارک رمضان و انتخابات ریاست جمهوری را داشتیم، اما این نمایشگاه با رشد قابل توجهی روبه رو شد.
    وی ادامه داد: با وجود رکودی که در اقتصاد کشور وجود دارد، الکامپ 70 درصد رشد کرد و بیش از 800 شرکت حدود 35 هزار متر مربع در نمایشگاه حضور یافتند. 
    سعادت گفت: رشد نمایشگاه تنها کمی نبوده و در بخش کیفی هم بخش های مختلف این رویداد رشد کرد و هم شرکت ها با قوت بیشتری در آن حضور یافتند.
    رییس سازمان نصر کشور گفت: دستگاه های دولتی هم در سالن دولت الکترونیکی با قدرت ظاهر شدند و مهم ترین پروژه دولت یعنی شبکه ملی اطلاعات در الکامپ افتتاح شد.
    وی با بیان اینکه الکامپ در سه سال گذشته مسیر رو به رشدی را داشته است، گفت: مدیر سبیت دو سال است که شخصا به الکامپ آمده و به همکاری مشترک با سازمان نصر می پردازد. امروز نیز در نشستی با هم توافق کردیم که ایران مشارکت خوبی در دوره بعدی سبیت داشته باشد.
    سعادت با بیان اینکه متراژ و تعداد استارت آپ های حاضر در بخش الکام استارز از دوره بیست و یکم تا به حال 6 برابر شده است، گفت: الکام استارز ابزار مناسبی برای رشد کسب و کارهای نوپا شده و اگر شرکت های قدیمی صنف نجنبند، نوپاها جای آنها را خواهند گرفت.
     نمایشگاه ، محل تضارب آرا
    باقر بحری، نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران و مدیر اجرایی الکامپ نیز گفت: این نمایشگاه کاملا به کمک بدنه صنف فناوری اطلاعات انجام شد و الکامپ مصداق سپردن کار مردم به خود مردم بود.
    وی با بیان اینکه مفهوم سنتی نمایشگاه در حال از بین رفتن است، گفت: اکنون نمایشگاه های موفق به صورت رویداد محور برگزار شده و محل تضارب آرای بازیگران مختلف هستند. ما نیز همین رویکرد را در الکامپ پیش گرفته و بخش های مختلفی از جمله الکام استارز، الکام ترندز، همایش ها و پانل های مختلف در الکامپ برپا شد.
    بحری با اذعان به اینکه برخی بخش های نمایشگاه با ضعف همراه بود، گفت: تمرکز ما در دوره آینده رشد کیفی
     رویداد است. 
     دلایل هم زمانی الکامپ و تلکام
    ناصر علی سعادت، رییس سازمان نصر کشور در ادامه این نشست خبری در پاسخ به دلایل ادغام الکامپ و تلکام گفت: CT و IT دو بخش جداناپذیر هستند و در حال حاضر هم بسیار ی از شرکت های این دو نمایشگاه یکی هستند.
    وی افزود: بنابراین از نظر منطقی درست نیست به فاصله دو ماه، دو رویداد از یک خانواده و با یک هدف برگزار شود. جلسه ای هم با حضور مسوولان وزارت ارتباطات، وزارت صنایع و دیگر ذی نفعان موضوع در اسفندماه برگزار شد و همه موافقت خود را برای حل این موضوع اعلام کردند.
     وزیر ارتباطات هر که باشد، کنارش می ایستیم
    رییس سازمان نصر کشور در ادامه این نشست درباره پیش بینی اش از وزیر آینده فناوری اطلاعات گفت: مطمئن هستیم رییس جمهور در تلاش است بهترین تیم ممکن را برای دولت دوازدهم انتخاب کند و هر کسی وزیر ارتباطات شود، ما صمیمانه در کنارش کار می کنیم. سعادت ادامه داد: بخش خصوصی نباید منتظر این باشد که دولت مشکلاتش را حل کند. همین که دولت مانع جدیدی ایجاد نکرده و قوانین دست و پاگیر را اصلاح و حذف کند، کافی است. سعادت گفت: ارتباطات و فناوری اطلاعات رکوردهای اشتغال را در دنیا شکسته است و با بهبود فضای کسب و کار، در ایران هم این صنعت می تواند اشتغال زیادی را فراهم کند. همین الان هم در شرکت های عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای که به طور مستقیم در حوزه فاوا فعالیت دارند، بیش از 200 هزار نفر مشغول به کار هستند.
    بحری در پایان گفت: آمار کمی و وضعیت کیفی نمایشگاه نشان می دهد الکامپ 23، بهترین نمایشگاه تاریخ این رویداد است.
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اردبیل می باشد.
مجری: پورتال سامان