• در حاشیه الکامپ بیست و پنجم

    سازمان نظام صنفی رایانه ای و شورای عالی فضای مجازی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

    کد: 27172
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 51
    سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و شورای عالی فضای مجازی با هدف تقویت ارتباط با بخش خصوصی، ایجاد هم‌افزایی و ارتباط ثمربخش و آگاهی از مشکلات و چالش‌های بخش خصوصی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

    این مراسم با حضور محمدباقر اثنی عشری رییس و رسول سراییان دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و هادی سجادی معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد. سجادی درباره این تفاهنمامه گفت: «این تفاهم‌نامه براساس برنامه بیستون است، برای اینکه با شروع همکاری بین دو نهاد بتوانیم تصمیمات و مصوبات بهتری از شورای عالی فضای مجازی داشته باشیم.»

    این تفاهم‌نامه در راستای تقویت ارتباط با بخش خصوصی، ایجاد هم‌افزایی و ارتباط ثمربخش و همچنین آگاهی از مشکلات و چالش‌های بخش خصوصی و اهتمام به حل این مشکلات با راهکارهای ارائه شده توسط فعالان حوزه کسب‌و‌کارهای فضای‌ مجازی و با توجه به وظایف مرکز ملی فضای مجازی در جهت فراهم‌کردن زمینه تسهیل فعالیت‌های اقتصادی حوزه فضای مجازی، به منظور استفاده از ظرفیت‌های سازمان نظام‌ صنفی رایانه‌ای کشور در جهت کمک به تحقق اهداف و برنامه‌های این دو نهاد، به امضاء رسید.

    دبیر شورای عالی فضای مجازی در این نشست با بیان این‌که در شورای عالی فضای مجازی تعریف شبکه ملی اطلاعات تعیین شده، گفت: اما دیدیم این کفایت نمی‌کند و به همین دلیل سندی را به عنوان تببین الزامات شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تهیه کردیم تا پروژه توسط وزارت ارتباطات ادامه پیدا کند.

    فیروزآبادی با بیان این‌که به دلیل طولانی بودن این فرآیند، نمی‌شد شبکه ملی اطلاعات متوقف شود، اظهار کرد: در دوره دوم شورای عالی فضای مجازی با دبیری من، جدول و نقشه راهی تهیه کردیم که در زمان دکتر واعظی انجام شد و به پایان رسید و مراسمی هم برای آن برگزار شد. برای دوره بعد آن هم جدولی به صورت نقشه راه تهیه کردیم و اکنون ما منتظر این هستیم که طرح و معماری نهایی شبکه ملی اطلاعات تهیه شود.

    http://services.irannsr.org/data/1/news/310123/15639650029378nf0fqkhf00li906a2b5kpo14f.jpg

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اردبیل می باشد.
مجری: پورتال سامان