• رئیس سازمان نصر کشور : قصد داریم بازار ICT کشور را دو برابر کنیم

    کد: 27427
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 198
    محمد باقر اثنی عشری در مراسم برترین های الکامپ ، سازمان نصر به الکامپ تنها به چشم نمایشگاه نگاه نمی کند، بلکه آن را به چشم ابزاری برای دوبرابر کردن بازار می‌بینند و نظام صنفی قصد دارد تا سال ۱۴۰۱ به این هدف برسد.

    http://www.irannsr.org/data/0/news/310178/15670923474901dp6tqsqh3ds7gqqckuuqgc8i1.jpg

    «محمدباقر اثنی عشری» رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در سخنرانی خود ابتدا این نمایشگاه را در ۳ دهه گذشته بررسی کرد و از برگزاری نمایشگاه سال آینده از اواخر تیرماه خبر داد. به گفته اثنی عشری اولین کامپیوتر در سال ۱۳۴۱ وارد ایران شد و اولین نمایشگاه در سال ۱۳۶۹ در یک چادر بزرگ و بعد از آن هر دو سال یکبار برگزارشد:

    «در سال‌های ۱۳۷۱ و ۱۳۷۳ و تا ۱۳۷۹ الکامپ‌ها هر دو سال یکبار برگزار شد و در همین سال‌ها طرح تکفا مطرح شد. در الکامپ هشتم یعنی ۱۳۸۱ طرح تکفا به اوج خود رسید. الکامپ ۹ توسط انجمن شرکت‌های انفورماتیک برگزار شد. اما الکامپ ۱۰ نقطه اوج نمایشگاه‌ها بود چراکه برای اولین بار رییس جمهور وقت در آن شرکت کرد و سیستم وای فای به شرکت کنندگان داده شد.

    الکامپ ۱۳ تا ۱۵ همزمان با تلکام برگزار شد اما الکامپ ۱۶ بدون تلکام و با نوسانات ارزی برگزار شد و این روند ادامه پیدا کرد. از سال ۹۴ تا ۹۸ الکامپ ۲۱ تا ۲۵ توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شد. اینطور که آمارها نشان می‌دهد در این ۲۵ دوره، الکامپ ۳۲ برابر بزرگتر شده است.»

    رییس سازمان نظام صنفی باور دارد که در نمایشگاه الکامپ برگزار کننده، شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان بسیار تاثیرگذار هستند و در حال حاضر که برگزاری نمایشگاه برعهده نظام صنفی است، به الکامپ تنها به چشم نمایشگاه دیده نمی‌شود بلکه آن را به چشم ابزاری برای دوبرابر کردن بازار می‌بینند و نظام صنفی قصد دارد تا سال ۱۴۰۱ به این هدف برسد. اثنی‌عشری همچنین در ادامه آمارهایی از الکامپ ۲۵ ارائه کرد: «امسال الکامپ در گرم‌ترین روزهای سال اما بالای ۱۰۰ هزار نفر بازدید کننده داشتیم. گزارش‌ها نشان می‌دهد که رضایت نسبی از این نمایشگاه وجود داشت. با این در تلاش هستیم تا سال آینده رضایت بیشتری کسب کنیم.»

    او درباره برگزاری الکامپ ۲۶ یا ۹۹ که آخرین الکامپ قرن است و در آن دستاوردهای یک‌سال اخیر بررسی خواهد شد، گفت:«دور بعدی نمایشگاه سال آینده ۲۷ تا ۳۰ تیرماه همزمان با چند نمایشگاه دیگر برگزار می‌شود. امسال از ۶۵ هزار متر مربع استفاده شد اما پیش بینی می‌کنیم که سال آینده به تمام فضای نمایشگاه نیاز داشته باشیم. اما متاسفانه گفته شده که سال آینده الکامپ همزمان با سایر نمایشگاه‌ها مانند سنگ‌های تزیینی برگزار می‌شود و این یکی از مهمترین مشکلات ماست چراکه انتظار داریم فضای کافی برای برگزاری نمایشگاه به ما داده شود.»

    اثنی عشری در انتها عنوان کرد که الکامپ امسال با هدف آینده بهتر، برای اولین بار تماما به صورت ریالی برگزار شد چراکه تمامی شرکت‌ها با مشکلات ارزی و اقتصادی دست به گریبان بودند.

    وی در ادامه با مخاطب قرار دادن مدیران وزارت صنعت بخصوص نمایشگاه های بین المللی که در این دورهمی حضور داشتند ادامه داد: «مجوز الکامپ 98 که تیرماه برگزار شد، اردیبهشت 98 صادر شد. برای برگزاری چنین نمایشگاه بزرگی نیازمند مجوزی هستیم که به موقع صادر شود و در این مورد از شما خواستاریم همکاری‌های لازم را داشته باشید.»

    رییس سازمان نصرافزود: «در فضای خوب و بدون حاشیه در کنار هم در فضای نمایشگاه حاضر شدیم و نشان دادیم می توانیم به خوبی در کنار هم به فعالیت بپردازیم.» وی در انتها با دعوت از مدعوین برای اظهار نظرهای سازنده برای برگزاری الکامپ پیش روی صحبت‌هایش را به پایان رساند .

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اردبیل می باشد.
مجری: پورتال سامان